Brandenburg. Neue Perspektiven entdecken (pol. „Brandenburgia. Odkryj nowe perspektywy“) to hasło, jakie wita gości już przy przekroczeniu granicy landu. Odwiedzającym, przedsiębiorcom oraz mieszkańcom land oferuje nadzwyczajne perspektywy i stwarza możliwości osobistego zaangażowania. Brandenburgia stawia na ludzi, którzy biorą swój los we własne ręce. Land stwarza doskonałe ramy dla zapewnienia szans każdemu. Równość szans to w Brandenburgii jakość życia.

Jakość życia polega na połączeniu działalności zarobkowej i życia rodzinnego. W ten sposób dzieci mają prawo do opieki w instytucjach opieki, rodziny o niskim dochodzie otrzymują dodatkowe środki na wyjazd wypoczynkowy, wspierane są gminy przyjazne rodzinom. Wskaźnik pomocy społecznej mierzony na podstawie liczby miejsc w przedszkolach plasuje się w europejskiej i niemieckiej czołówce.

Życie i praca w nienaruszonym otoczeniu

Brandenburg stawia na życie i pracę w nienaruszonym otoczeniu. Brandenburczycy widzą swoje szanse na przyszłość w wykorzystaniu inteligentnych, chroniących środowisko wykorzystaniu zasobów naturalnych i historyczno-kulturowych landu.

Brandenburgia to ponad 500 zamków i dworów, prawie 10500 zabytków architektury, 23000 miejsc odkryć archeologicznych, wiele idyllicznych centrów miast i wiosek, rynków, uliczek i kościołów. To właśnie słabo zaludnione, naznaczone gospodarką rolną regiony Brandenburgii stanowią atrakcyjny kontrast do silnie zaludnionej metropolii Berlina.

Doświadcz Brandenburgii

Pływanie po jeziorach na łodzi mieszkalnej, powrót po długiej przejażdżce rowerowej, próbowanie regionalnych smakołyków przyrządzonych według przepisu babci, relaks podczas rozpieszczającego masażu lub w jednej z wielu brandenburskich term czy SPA, zakończenie dnia koncertem na zamku. To wszystko urlop w Brandenburgii. Obfitujący w wodę land o wielu krajobrazach, bogactwie kulturalnym i miejscach idealnych do relaksu zapewniają aktywność, wyciszenie lub obie te rzeczy. Odryj świat przeżyć Brandenburgii i pozwól się zainspirować.

Zaznaj kultury w Brandenburgii

Zamki Poczdamu, klasztory np. w Chorinie, jak również wiele innych osad, klasztorów i kościołów określa obraz regionu. Lecz land ma do zaproponowania o wiele więcej niż tylko atrakcje turystyczne. Ponad 500 zamków i dworów świadczy o pruskim wpływie na historię landu. Również najnowszą historię odkryć można w obiektach przemysłowo-kulturalnych, takich jak park muzealny Rüdersdorf nieopodal Berlina. Odkryć można także ponad 300 muzeów. W wielu miejscach, m.in. na scenach landu turyści mogą rozkoszować się w lecie koncertami, przedstawieniami teatralnymi czy festiwalami kulturalnymi i muzycznymi.

Tekst i zdjęcia: Kancelaria landu Brandenburgia