W tym roku -  w najgorętszej fazie walki wyborczej o fotel prezydencki -  w Dreźnie od 7 do 9 czerwca odbędzie się III edycja Polsko-Niemieckich Dni Mediów.

Tegoroczne Polsko-Niemieckie Dni Mediów upłyną pod hasłem "Polska i Niemcy - partnerzy na Wschodzie". Podczas debat poruszone zostaną kwestie stosunków z Rosją i wschodnimi sąsiadami Unii Europejskiej: Białorusią i Ukrainą. Udział w Dniach Mediów potwierdzili politycy: Cornelia Pieper, Hans-Gert Pöttering, Adam Daniel Rotfeld, Paweł Kowal oraz redaktorzy Stefan Dietrich (FAZ), Wolfgang Kenntemich (MDR), Tomasz Wróblewski (Dziennik Gazeta Prawna), Jacek Żakowski (Polityka).

8 czerwca w ramach Dni Mediów w siedzibie Europejskiego Centrum Sztuki Festspielhaus Hellerau poznamy również nazwiska laureatów nagród tegorocznej edycji konkursu o XIII Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską. Z tej okazji premier Saksonii Stanislaw Tillich wygłosi wieczorem uroczyste przemówienie.

Do XIII edycji konkursu nadesłano 207 prac ? to rekord w historii konkursu. Polsko-niemieckie jury nominowało 18 prac w kategoriach prasa, radio i telewizja. Na laureatów w każdej kategorii czeka nagroda pieniężna w wysokości 5000 Euro. Ich nazwiska poznamy jednak dopiero 8 czerwca.

Podczas Dni Mediów będą mieć także miejsce dyskusje branżowe dotyczące mediów. Pierwsza poświęcona będzie dziennikarstwu transgranicznemu. W drugiej dziennikarze będą dyskutować o tym, jak i jakimi metodami media wpływają na politykę, oraz gdzie są granice ich działań.

18 maja o godzinie 13.30 w Centrum Medialnym Kancelarii Państwowej Saksonii (Archivstr. 1, 01097 Drezno) odbędzie się konferencja prasowa z udziałem rzecznika rządu Saksonii - sekretarza stanu, Johanna-Adolfa Cohausza oraz dra Albrechta Lemppa, dyrektora-członka Zarządu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, którzy przedstawią pełny program Dni Mediów i przekażą informacje na temat konkursu.

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń na konferencję prasową także za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: susanne.stich@sk.sachsen.de