Ostatni moment na zgłoszenia do konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską! Pula nagród wynosi 15 000 euro.

Jeszcze tylko tydzień został dziennikarzom, wydawcom i redakcjom na przesyłanie zgłoszeń do XIII konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską. Termin nadsyłania prac mija 15 stycznia 2010 roku.

Nadesłane publikacje mają przyczyniać się do poszerzania wiedzy o kraju sąsiada i przybliżać życie codzienne po drugiej stronie granicy. Przyjmowane będą zgłoszenia, które w sposób oryginalny, rzeczowy i rzetelny informują o polityce, gospodarce, nauce, kulturze i społeczeństwie i które przyczyniają się do stworzenia obiektywnego obrazu Polski w Niemczech lub Niemiec w Polsce.

Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska 2010 zostanie przyznana w trzech kategoriach: PRASA, RADIO, TELEWIZJA za prace (np. artykuły, reportaże, komentarze, portrety, eseje, recenzje, wywiady z politykami, pisarzami, osobistościami życia publicznego itp.), które zostały wyemitowane w telewizji, opublikowane w prasie lub udostępnione w internecie w 2009 roku. Wysokość nagrody w każdej kategorii wynosi 5 000 euro.

Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 8 czerwca 2010 roku podczas III Polsko-Niemieckich Dni Mediów w Dreźnie. Konkurs organizowany jest przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej i Fundację Roberta Boscha we współpracy z polskimi i niemieckimi regionami partnerskimi. Gospodarzem Dni Mediów jest Wolne Państwo Saksonia.

Dodatkowe informacje wraz z listą laureatów z ubiegłych lat, warunkami udziału i formularzem zgłoszeniowym dostępne są na naszej stronie www.dnimediow.org, a także pod adresem: www.polsko-niemiecka-nagroda-dziennikarska.pl.