Program 14. Polsko-Niemieckich Dni Mediów online

/Program konferencji znajduje się na górze strony/

14. Polsko-Niemieckie Dni Mediów 2021
PANMEDIA. Jak długo potrwa medialny stan wyjątkowy?

ZAPROSZENIE NA OGŁOSZENIE ZWYCIĘZCÓW POLSKO-NIEMIECKIEJ NAGRODY DZIENNIKARSKIEJ IM. TADEUSZA MAZOWIECKIEGO I 14. POLSKO-NIEMIECKIE DNI MEDIÓW.

 

Ogłoszenie zwycięzców Polsko–Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego 2021 odbyło się on-line, 27 maja 2021 roku o godz. 12.00 na stronie Polsko-Niemieckich Dni Mediów (www.dnimediow.org) i na Facebooku wydarzenia (www.facebook.com/PolskoNiemieckieDniMediow). W roku 2021 do konkursu zgłoszono aż 188 prac, co pozwoliło pobić doskonały wynik z ubiegłego roku. Jury wyłoniło 29 nominowanych w pięciu kategoriach: Prasa, Radio, Telewizja, Multimedia i „Dziennikarstwo na Pograniczu”. Każdy z Laureatów otrzymał nagrodę w wysokości 5 000 Euro. W trakcie ogłoszenia zwycięzców członkowie jury uzasadnili swój wybór w filmowych laudacjach.

14. Polsko-Niemieckie Dni Mediów pod hasłem „Panmedia. Jak długo potrwa medialny stan wyjątkowy?” odbyły się również on-line. Głównym tematem edycji 2021 były relacje polsko-niemieckie w sytuacji pandemii Covid-19 oraz to, jak w tych nadzwyczajnych warunkach radzą sobie dziennikarze i branża medialna. W debatach i warsztatach można było wziąć udział zdalnie – były transmitowane na stronie i Facebooku 14. Polsko-Niemieckich Dni Mediów (www.dnimediow.org oraz www.facebook.com/PolskoNiemieckieDniMediow). Program konferencji i lista prelegentów dostępne są na stronie www.dnimediow.org.

Organizatorami konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską oraz Polsko-Niemieckich Dni Mediów byli Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius i województwo zachodniopomorskie.

Fundatorami Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej są: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius, kraje związkowe Meklemburgia-Pomorze Przednie, Brandenburgia, Wolne Państwo Saksonia oraz województwa zachodniopomorskie, lubuskie i dolnośląskie.

Gospodarzem wydarzenia bylo województwo zachodniopomorskie, które przekazało pałeczkę organizatora do Saksonii, gospodarza 15. Dni Mediów 2022.