Bronisław Wildstein, pisarz, publicysta, dziennikarz, komentator dziennika ?Rzeczpospolita?. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor cotygodniowego programu w TVP: ?Cienie PRL-u?.

Działacz opozycji, współtwórca i rzecznik Studenckiego Komitetu Solidarności (1977), redaktor i autor związany z prasą niezależną. Zaangażowany w tworzenie Solidarności i Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Na emigracji w latach 80. współtwórca i redaktor naczelny wydawanego w Paryżu miesięcznika ?Kontakt? oraz korespondent Radia Wolna Europa. Publikował wówczas w pismach emigracyjnych oraz w krajowej prasie podziemnej. Do Polski wrócił z początkiem 1990 roku. Od tego czasu jest współpracownikiem i pracuje w redakcjach wielu polskich pism, w radiu i telewizji. Od maja 2006 do lutego 2007 roku był prezesem Telewizji Polskiej.

Jako pisarz zadebiutował wydaną w drugim obiegu powieścią Jak woda (1989), za którą otrzymał nagrodę Kościelskich. Następnie opublikował powieść Brat (1992); tomy opowiadań: O zdradzie i śmierci (1994) ? wyróżnienie Fundacji Kultury i Przyszłość z ograniczoną odpowiedzialnością (2003) ? nagroda Andrzeja Kijowskiego oraz powieści Mistrz (2004) i Dolina nicości (2008). Autor książek publicystycznych: Dekomunizacja, której nie było (2000), Długi cień PRL-u (2004) oraz tomu wywiadów Profile wieku. Współautor kilku książek publicystycznych.