Urodzona w Łodzi Jona Ardyn od lat współpracuje z najwybitniejszymi muzykami w Polsce i na świecie. Ukończyła studia "viola performance" - na Oklahoma City University w USA, prowadziła asystenturę w Conservatory of Music w Kansas City. Nagrywała m in. w studiach Warner Bros i Universal w Los Angeles. Współpracowała z takimi artystami jak : Diana Krall, Randy Newman, Gunther Schuller, Alf Clausen, James Newton Howard, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w San Joseph, Abilene i Fortworth. Śpiewała także w amerykańskim chórze gospel.

W Polsce Jona studiowała na Akademii Muzycznej w Łodzi i Szczecinie. Była solistką-wokalistką młodzieżowej orkiestry symfonicznej YRSO. Koncertowała ze znanymi zespołami, np. Blue Cafe czy Varius Manx. Współpracowała także z łódzkim raperem Spinachem. W maju 2008 towarzyszyła na scenie Isis Gee podczas Eurowizji 2008 w Belgradzie.


Baltic Neopolis Orchestra to smyczkowa orkiestra kameralna. W składzie zespołu znaleźli się najlepsi muzycy, aktywnie uczestniczący w lokalnych, ogólnopolskich i zagranicznych projektach muzycznych. Założona z myślą o wysublimowanym, ale przystępnym repertuarze. Orkiestra wykonuje szeroki zakres kompozycji, od barokowych i klasycznych, aż do dzieł XX wieku, których próżno szukać w kalendarzach koncertowych regionu Pomorza i Meklemburgii.

Z orkiestrą na stałe współpracują członkowie Baltic Neopolis Quartet, orkiestry Filharmonii w Poznaniu i w Szczecinie oraz muzycy z Royal Academy of Music w Londynie. Orkiestra powstała w 2008 roku z inicjatywy szczecińskich muzyków, a pierwszy koncert wykonany 18 maja 2008 zyskał miano najlepszego koncertu kameralnego w sezonie artystycznym 2007/2008. Od chwili powstania zespół zagrał kilkanaście koncertów.


Baltic Neopolis Quartet powstał z inicjatywy muzyków-solistów Baltic Neopolis Orchestra. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznych z Poznania, Wrocławia i Szczecina. BNQ jest zespołem ukierunkowanym na muzykę XX wieku; najbliższe plany to realizacja projektów z takimi kompozytorami i zespołami jak: Paweł Mykietyn, Aleksander Kościów, Szymon Brzóska, Piotr Klimek czy Pogodno.

Baltic Neopolis Quartet jest grupą otwartą na oryginalne przedsięwzięcia, chłonie i rozwija nowoczesne idee i pomysły, a jej świeże spojrzenie pozwala muzykom robić rzeczy niepowtarzalne, często jedyne w swoim rodzaju. Skład: Łukasz Górewicz (skrzypce), Karolina Uźniak (skrzypce), Emilia Goch (altówka) oraz Tomasz Szczęsny (wiolonczela)


Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego (dawniej Politechniki Szczecińskiej) CHAPS, został założony w listopadzie 1952 roku, przez ówczesnego studenta Politechniki Szczecińskiej, późniejszego profesora - Jana Szyrockiego, który pełnił nieprzerwanie funkcję Dyrektora Artystycznego i Dyrygenta Chóru do 2003 roku. W krótkim czasie zespół stał się jednym z najlepszych chórów akademickich w Polsce. Udowodnił to na wielu festiwalach i konkursach chóralnych zarówno w kraju, jak i za granicą, na których od początku działalności zdobywał coraz większe uznanie.

Pierwsze zagraniczne tournée zespół odbył w 1959 roku i od tej pory koncertował w ponad 80 krajach na 4 kontynentach. Sześciokrotnie był w USA, dwukrotnie w Kanadzie oraz w Brazylii, Argentynie, Urugwaju, Chile, Indiach, Tajlandii, Izraelu, na Wyspach Kanaryjskich, na Filipinach i na Kubie oraz praktycznie w całej Europie. Od 2006 roku dyrygentem i dyrektorem artystycznym Chóru jest Szymon Wyrzykowski, uczeń prof. Jana Szyrockiego. Chór zdobywał najwyższe uznanie i czołowe miejsca na wielu najważniejszych krajowych i zagranicznych konkursach i festiwalach muzycznych. Trzykrotnie pierwsze miejsce Chór zdobył na ogólnopolskim konkursie chóralnym "Legnica Cantat?" Najwyższe trofea Chór zdobywał na najważniejszych międzynarodowych konkursach chóralnych - dwukrotnie w Pardubicach w Czechosłwacji, w Spital w Austrii, w Cork w Irlandii, w Tolosa w Hiszpanii i wielu innych.


Friedrich Schenker urodził się w roku 1942 w Zeulenroda. Jest kompozytorem i puzonistą. W latach 1961-1964 studiował puzon w Wyższej Szkole Muzycznej w Berlinie u Helmuta Stachowiaka. Następnie jako puzonista solowy rozpoczął pracę w Radiowej Orkiestrze Symfonicznej w Lipsku, w której grał do 1982 roku. W latach 1966-1968 ukończył studia kompozytorskie u Fritza Geilera w Szkole Muzycznej w Lipsku. W 1970 wraz z Burkhardem Glaetznerem założył "Gruppe Neue Musik Hanns Eisler" (w wolnym tłumaczeniu: Grupa Nowa Muzyka Hanns Eisler) i od tego czasu angażował się w produkcje tej grupy. W latach 1973-1975 uczył się w klasie mistrzowskiej Akademii Sztuk NRD u Paula Dessaua. Od roku 1982 jest niezależnym kompozytorem i komponował na zlecenie dla orkiestry Gewandhaus w Lipsku. Wspierał go Kurt Masur. W latach 1982-1986 był doradcą ds. muzyki współczesnej Gewandhaus w Lipsku, jak również organizatorem koncertów muzyki awangardowej.

Niedługo potem został członkiem Akademii Sztuk NRD, a później Akademii Sztuk Berlin-Brandenburg. W 1990 przeprowadził się do Berlina i tam nadal pracował jako kompozytor, solista, specjalista od środków wyrazu, nauczyciel akademicki, grając również w zespołach kameralnych. Od roku 1996 jest także nauczycielem akademickim w zakresie improwizacji w Wyższej Szkole Muzycznej w Lipsku. W latach 2000-2002 był kompozytorem teatralnym w Teatrze Narodowym w Kassel.


Szymon Wyrzykowski jest dyrektorem artystycznym i dyrygentem Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Studiował w Akademii Muzycznej w Poznaniu, Filia w Szczecinie na wydziale Dyrygentury Chóralnej pod kierunkiem prof. Jana Szyrockiego. W roku 2000 rozpoczął drugie studia w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, na wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki, w specjalności Dyrygentura Symfoniczno-Operowa pod kierunkiem prof. Antoniego Wita. Jest jednym z założycieli Stowarzyszenia Mozart 2003, w którym pełni funkcję dyrektora artystycznego i w ciągu kilku lat działalności zorganizował i wykonał ponad czterdzieści koncertów oratoryjnych w większych miastach Polski.

W 2006 roku objął funkcję Dyrektora Artystycznego i Dyrygenta w Chórze Akademickim Politechniki Szczecińskiej im. prof. Jana Szyrockiego. Pierwsze sukcesy z Chórem Akademickim Politechniki Szczecińskiej to wykonanie szeregu koncertów z okazji 60-lecia Politechniki Szczecińskiej i 55-lecia Chóru w sezonie artystycznym 2007/2008 z kuliminacją w listopadzie 2007 r., a przede wszystkim zdobycie I miejsca w dwóch kategoriach na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Trnawie na Słowacji w październiku 2007 roku. W 2008 roku w październiku w Rybniku podczas Międzynarodowego Festiwalu "Rybnicka Jesień Chóralna" oraz w listopadzie w Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym w Szamotułach CHAPS otrzymał nagrody Grand Prix, a Szymon Wyrzykowski w obu konkursach otrzymał nagrodę dla najlepszego dyrygenta.