Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa w Warszawie. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w Studenckim Studiu Radiowym FiD i już wtedy zdobywała pierwsze nagrody za reportaże. W latach 1983-2007 pracowała w Radiu Zachód – Regionalnej Rozgłośni Polskiego Radia w Zielonej Górze, pełniąc tam m.in. funkcję Dyrektora Programowego – Zastępcy Redaktora Naczelnego. Wielokrotnie wyróżniana i nagradzana za reportaże radiowe. Jest autorką wielu audycji o tematyce polsko-niemieckiej. Na antenie radiowej, jak i telewizyjnej popularyzowała także piękno języka polskiego.
W 2003 roku Prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski uhonorował ją Srebrnym Krzyżem Zasługi. W 2013 roku została odznaczona przez Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego Złotym Medalem za długoletnią służbę. Jest laureatką konkursów regionalnych: „Dziennikarz Roku 2010” i „Dziennikarz Roku 2012”.
Aktualnie jako dziennikarka Radia Zachód w Zielonej Górze tworzy cykl reportaży „Wędrówki z mikrofonem”, łącząc twórczość radiową z telewizyjną.