Szef działu zagranicznego oraz zastępca redaktora naczelnego gazety ?Dziennik. Polska, Europa, Świat?. Na początku ostatniej dekady był jednocześnie właścicielem i pracownikiem jednoosobowej agencji prasowej, która dostarczała teksty z zakresu tematyki krajowej i międzynarodowej dla kilkunastu tytułów prasy regionalnej i ogólnopolskiej, w tym dla takich gazet codziennych jak ?Rzeczpospolita?, ?Kurier Polski? (już niestniejący), ?Życie? (już niestniejące), tygodników ?Newsweek Polska?, ?Ozon?, ?Wprost?, ?Tygodnik Powszechny?, miesięcznik ?Więź?.

Następnie jako zastępca redaktora naczelnego podjął pracę w tygodniku ?Nowe Państwo?, który później został przekształcony w miesięcznik polityczno-cywilizacyjny. Równocześnie współpracował z Telewizją Polską, gdzie prowadził przegląd prasy, oraz z kilkoma redakcjami prasy codziennej i tygodniowej, w tym także z wyżej wymienionymi. Jest autorem reportaży zagranicznych, głównie z Bliskiego Wschodu, oraz tekstów historycznych i cywilizacyjnych. W latach 2004?2005 był redaktorem naczelnym w wydawnictwie QLCO publikującym książki o tematyce cywilizacyjnej i politycznej.

Jest autorem dwóch książek. Pierwsza z nich, Nasi w Legii Cudzoziemskiej (1999), opowiada o polskich ochotnikach we francuskiej Legii Cudzoziemskiej w latach 90. Druga, Rozmowy o Polsce (2005), to zapis cyklu debat z udziałem czołowych polskich historyków i politologów. Od początku istnienia gazety ?Dziennik. Polska, Europa, Świat? jest szefem działu zagranicznego oraz, krótko, także działu opinie. Równocześnie jako publicysta i reporter relacjonuje między innymi wydarzenia z wojny w Libanie (2006) czy Iraku (2007), Strefy Gazy (2007), Afganistanu (2007), a także spotkań na szczycie organizacji międzynarodowych: UE, NATO, G-8. Przeprowadził wywiady m.in. z Jaapem de Hoop Schefferem, sekretarzem generalnym NATO, prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym, patriarchą Wszechrusi Aleksym II, Siergiejem Iwanowem, ówczesnym ministrem obrony Rosji, Siergiejem Jastrzembskim, przedstawicielem Federacji Rosyjskiej do spraw Unii Europejskiej, Eduardem Szewardnadze, prezydentem Gruzji i z innymi znanymi postaciami ze świata polityki.