Zgłoszenia tylko do 10 stycznia

Zgłoszenia do jubileuszowego Konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego są przyjmowane  tylko do 10 stycznia

Tylko tydzień pozostał dziennikarzom i redakcjom  na zgłoszenie się do XX (!) konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego 2017. Termin nadsyłania prac to 10 stycznia (decyduje data stempla pocztowego). Z warunkami konkursu można zapoznać się na nowej stronie internetowej www.dnimediow.org.

Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska przyznawana jest w trzech kategoriach: Prasa, Radio i Telewizja, a wysokość każdej z nich wynosi 5000 euro. Fundatorami Nagrody są Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja Roberta Boscha oraz sześć regionów partnerskich: trzy kraje związkowe – Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Wolne Państwo Saksonia oraz trzy województwa – Zachodniopomorskie, Lubuskie i Dolnośląskie. Sfinansowana przez Województwo Lubuskie nagroda specjalna „Dziennikarstwo na Pograniczu” także wynosi 5000 euro. Będzie ona przyznana za pracę, która w sposób przykładny dokumentuje integrację, przemiany i nowe wyzwania codzienności na pograniczu i która była opublikowana bądź wyemitowana w medium (Prasa, Radio, Telewizja), którego główna siedziba mieści się w jednym z regionów partnerskich przez dziennikarza mieszkającego w jednym z regionów partnerskich.

Uroczyste wręczenie Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej odbędzie się w ramach X Dni Mediów w dniach 31 maja – 1 czerwca w Województwie Lubuskim. Tematem Dni Mediów 2017 r. to „Nowa polityczna rzeczywistość – skutki dla stosunków polsko-niemieckich”.

Warunki uczestnictwa i dokumenty konkursu można pobrać od http://fwpn.org.pl/aktualnosci oraz od nowej stronie internetowej www.dnimediow.org.