Kto wygra Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską 2020? – Łączna pula nagród 25.000 euro – 30 dni pozostało na zgłoszenie się do konkursu!

Ewelina Karpińska-Morek, Fot. Hans Scherhaufer

Prace konkursowe powinny przyczyniać się do poszerzania wiedzy Polaków i Niemców o sobie nawzajem, pomagać zrozumieć politykę, zjawiska gospodarcze, osiągnięcia nauki i kultury, przybliżać życie codzienne i problemy społeczne sąsiedniego kraju oraz wspierać integrację obu państw w Unii Europejskiej. Tematy prac mogą dotyczyć wszystkich aspektów relacji
polsko-niemieckich. Jury szczególną wagę przykłada do prac podejmujących bieżące sprawy sąsiada, jednak także artykuły czy audycje o trudnej polsko-niemieckiej historii mają szansę na nagrodę. W ubiegłym roku do konkursu zgłoszono 115 prac, z tego 59 z Niemiec i 56 z Polski.

Fundatorami Nagrody są Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja Roberta Boscha, ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius oraz sześć regionów partnerskich: województwa – dolnośląskie, zachodniopomorskie i lubuskie – i trzy kraje związkowe – Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Wolne Państwo Saksonia.

Kontakt w sprawie prac w języku polskim:
Magdalena Przedmojska
koordynatorka projektów
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
Zielna 37, 00-108 Warszawa
tel.: + 48 (22) 338 62 73
faks: + 48 (22) 338 62 01
e-mail: magdalena.przedmojska@fwpn.org.pl

Kontakt w sprawie prac w języku niemieckim:
Frieda Pirnbaum
Büro des Deutsch-Polnischen Journalistenpreises Tadeusz-Mazowiecki
Sächsische Staatskanzlei
Archivstraße 1, 01097 Dresden
tel.: + 49 351 81609-48
e-mail: f.pirnbaum@heimrich-hannot.de